FESTKA

Česká firma Festka posouvá konstrukci cyklistických rámů na úroveň vesmírného výzkumu. Staví superlehká kola s využitím grafenu, což je velmi lehká, pevná a pružná forma uhlíku, využívaná v kosmonautice. Na jejich vývoji spolupracuje s Evropskou kosmickou agenturou a Českým vysokým učením technickým.

Zakladatelé firmy, Festka

NEJDOKONALEJŠÍ BICYKLY V GALAXII

Festka patří mezi nejdražší výrobce na světě, protože vývoj každého modelu stojí miliony korun. Ke konstrukci rámů firma využívá progresivní materiály. V případě karbonového rámu se začíná s čistým karbonovým vláknem, ze kterého se vyrobí trubky. Každý rám je montován ručně a během 32 hodin svého vzniku projde 11 páry zručných lidských rukou.

Individuální nastavení rámů dle potřeb cyklisty; Festka

Rámy mají titanové patky, které vypadají jako šperk. Ve vzorníku barev je na výběr 16000 odstínů, ale rám si můžete nechat pomalovat vybraným umělcem, nebo si společně s designérem Festky vymyslet originální design. Každý rám je stavěn přesně na míru a firma používá metodu motion capture, která zdigitalizuje pohyb jezdce a přesně ho usadí na kolo ještě než se začne vyrábět. Díky tomu nesedne rám jezdci jen esteticky, je i perfektně vyvážen v parametrech pevnosti, pohodlí, spolehlivosti a odolnosti. Výsledkem je kolo dokonale přizpůsobené jezdci ve všech myslitelných ohledech.

Festka Spectre; Festka
Testování rámů; Festka
Testování rámů; Festka
Festka One Classic; Festka

Aplikace slouží k procházení interaktivní výstavy.